"McCain It's All Good"

O FIRMIE MCCAIN
Czy wiesz, że McCain to firma rodzinna założona w 1957 roku przez braci McCain we Florenceville w Kanadzie? McCain jest znaną firmą o zasięgu globalnym, obecną na ponad 160 rynkach. Wartości, którymi kierowali się założyciele kanadyjskiej firmy - autentyczność, zaangażowanie i zaufanie - są tak samo ważne w firmie dziś, jak wtedy. Receptą na sukces firmy rodzinnej jest staranne, pełne miłości i troski przygotowywanie wszystkich produktów - od pola do stołu.

O NASZYCH WARTOŚCIACH
Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o naszej wizji i o tym, co kryje się za naszym mottem "McCain - It's All Good!". Chodzi o to, kim jesteśmy i co robimy jako firma. Niektóre firmy są znane z wytwarzanych przez siebie produktów. Inne są znane dzięki ludziom, którym zawdzięczamy te produkty. My natomiast chcemy być znani z obu tych cech. Chcemy być wzorem do naśladowania we wszystkich aspektach naszej działalności.
Nie da się tego jednak osiągnąć z dnia na dzień. Skupiamy się na wytwarzaniu pysznych produktów z naturalnych składników, które smakują konsumentom. Ponieważ na całym świecie istnieją różne kultury smakowe, dostosowujemy nasze przepisy do lokalnych potrzeb smakoszy frytek i produktów z ziemniaka.
Nasze motto "McCain - It's All Good" jest czymś więcej niż tylko wyznacznikiem jakości naszych produktów! Dotyczy to każdego aspektu naszej rodzinnej firmy - od sposobu wytwarzania produktów, poprzez współpracę z rolnikami, aż po relacje z klientami. W trakcie naszej działalności biznesowej zawsze pamiętamy o środowisku naturalnym i naszych pracownikach. Nasz przepis na sukces jest prosty: naturalne składniki, szacunek dla środowiska, zrównoważone rolnictwo i zadowoleni pracownicy.
Jesteśmy świadomi, że każdy z nas ma własne rozumienie pojęcia "dobro". Naszą definicję "dobra" opieramy na pomysłach naszych klientów i konsumentów. Ostatecznie naszym celem jest, aby nasi klienci i konsumenci czuli się dobrze, kupując i spożywając nasze produkty. "McCain - It's All Good" mówi o nas wszystko. Jest to nasza filozofia i zasadnicza część naszej strategii biznesowej.

Nasze wartości

McCain jest firmą rodzinną o zasięgu globalnym. Wartości założycieli naszej firmy, kanadyjskiej rodziny McCain, są żywe w Duchu McCaina. Autentyczność, zaangażowanie
i zaufanie stanowią podstawę naszych działań.

1.

Autentyczność

Jesteśmy autentyczni, ponieważ jesteśmy wiarygodni, uważnie słuchamy i mówimy jednym głosem.

2.

Zaangażowanie

Angażujemy się w kształtowanie naszej  przyszłości.

3.

Zaufanie

Jesteśmy godni zaufania - świadczą o tym długotrwałe relacje z naszymi klientami i konsumentami.

Odkryj naszą historię

slider image

McCain na świecie

McCain jest wiodącym na świecie producentem mrożonych frytek i specjalności z ziemniaków. Czy wiesz, że 1 na 4 frytki na świecie to frytki McCaina? Jesteśmy obecni na 6 kontynentach, w 160 krajach i zatrudniamy ponad 20 000 osób, a nasze produkty sprzedawane są w sklepach i restauracjach na całym świecie.

slider image

McCain w Europie

Siedziba administracyjna i handlowa McCain Europe znajduje się w Villeneuve d'Ascq we Francji. W Europie McCain posiada 8 zakładów produkcyjnych rozmieszczonych w 4 krajach (Francja, Belgia, Holandia i Polska) i ponad 1600 rolników kontraktowych. Nasze największe rynki europejskie to kraje: to Francja, Niemcy, Belgia i Włochy.

slider image

Historia Braci MCCAIN

w 1957 roku bracia McCain otworzyli zakład produkcji mrożonych frytek w swoim rodzinnym mieście Florenceville w Kanadzie. To początek historii sukcesu, która podbje świat. Nawet dzisiaj McCain jest nadal firmą rodzinną.

 

slider image

MCCAIN - KANADYJSKA HiSTORIA

Bracia McCain pochodzą z rodziny rolniczej. Podobnie jak ich przodkowie, bracia McCain żyją z ziemniaków i nadal rozwijają swoją działalność. Dlatego jest tylko kwestią czasu, zanim bracia wpadną na pomysł produkcji mrożonych frytek. Tak narodziła się marka McCain. 

slider image

McCAIN PRZEKRACZA ATLANTYK (1965)

W 1965 roku McCain przekroczył Atlantyk, a w 1968 roku w Scarborough w Wielkiej Brytanii otwarto pierwszy europejski zakład produkcji mrożonych frytek. To będzie początek wielkiej europejskiej przygody.

slider image

1973: Mccain dociera na kontynent

McCain przechodzi przez kanał La Manche i kupuje swoją pierwszą fabrykę frytek w Lewedorp w Holandii. Następnie, w 1991 roku, kolejną fabrykę w Lelystad.

Obie lokalizacje są wybrane specjalnie po to, by być jak najbliżej pól z ziemniakami.

slider image

1981: Mccain przybywa do Francji

McCain nadal się rozwijał i w 1981 roku otworzył kolejny zakład w Harnes, w Pas-de-Calais we Francji.

slider image

mccain (2001)

McCain twiera nową fabrykę w Matougues w regionie "Grand Est". Fabryka ta jest największą linią produkcyjną frytek na świecie. 

slider image

McCAIN POLAND

W 1993 roku McCain przybył do Polski. W 1999 roku w Strzelinie pod Wrocławiem powstała fabryka z jedną z najnowocześniejszych na świecie linii produkcyjnych. 

W czerwcu 2022 roku firma osiągnęła kluczowy kamień milowy w swojej podróży w kierunku żywności przyjaznej planecie i redukcji emisji dwutlenku węgla, zakładając swoją pierwszą farmę solarną. Ponad 11 000 paneli słonecznych, w połączeniu z dodatkowymi gwarancjami pochodzenia - pozwoli fabryce w Strzelinie stać się pierwszym zakładem McCain w Europie kontynentalnej, który będzie działał na 100% zielonej energii elektrycznej.

slider image

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH

Nasze Centrum Usług Wspólnych zostało otwarte w styczniu 2017. Centrum pełni funkcję wspierającą inne podmioty w ramach McCain. Obejmuje dwa główne obszary działalności. Pierwszy to procesy finansowe, na które składa się obsługa należności, kontrola kredytowa i rozliczenia programów handlowych w spółkach w Europie i na Bliskim Wschodzie.  Drugi to globalna obsługa procesów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi takich jak dane pracownicze, wynagrodzenia, doskonalenie i rozwój.

Odgrywamy ważną rolę w realizowaniu strategii rozwoju McCain. Oprócz realizowania procesów wewnętrznych, wdrażamy narzędzia wspierające i optymalizujące pracę zespołów w innych jednostkach. Naszym strategicznym celem jest rozwój cyfrowych narzędzi zwiększających jakość i efektywność. Wspieramy różnorodność i kładziemy duży nacisk rozwój naszych pracowników, poszerzając ich kompetencje w przyjaznym środowisku pracy.

Jesteśmy członkiem towarzystwa ABSL- The Association of Business Service Leaders (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych).

Poznaj naszych ekspertów

Firma McCain nie tylko wybiera najlepsze ziemniaki w najlepszych regionach Europy, ale także zatrudnia najlepszych specjalistów. Rolnicy, agronomowie i wiele innych osób każdego dnia ciężko pracuje, aby uzyskać jak najlepszą jakość.